Asute muuseum.ee arhiivis
Aadressil vana.muuseum.ee Eesti muuseumide infokeskus toimis 2006. aastal loodud kujul 2017. aasta lõpuni.   Veebilehe vahepealseid olekuid saab näha veebiarhiivis...
 
 

Eesti Muuseumiühing
Muuseumi tee 2, Tartu, tel 735 0412

emy(ä)muuseum.ee

 Eesti keel / Kuum / Muuseumiöö / Varasemad muuseumiööd / Muuseumiöö 2016


 

Muuseumiöö "Öös on laineid" 14. mail 2016

 

Muuseumiöö ühe koordinaatori Külli Lupkini sõnul on aasta suurima Eesti muuseume ühendava ettevõtmise teema sel korral inspireeritud merekultuuriaastast, ent ilmselt võib oodata, et muuseumid vaatavad öö programmi planeerides teemat palju laiemalt kui ainult mereliselt: "Laineid võib tõlgendada väga erinevalt – merelainete kõrval on olemas ju moe- ja trendi-, valguse- ja helilained. Kuidas lained üldse tekivad? Kuidas lained laevu, ideid ja valgust edasi kannavad? Mis meie ümber hetkel laineid lööb? Kuidas tekivad kuumalained ja millal hakkasid spordisõbrad staadionitel laineid tekitama? Muuseumides käib hetkel tihe töö – pannakse kokku muuseumiöö eriprogramme, sest just rohked õpitoad, erilised ekskursioonid ja võimalus mõnd eksponaati hoopis uue nurga alt vaadata on need põhilised asjad, miks maikuus koos sõprade ja perekondadega kodust välja tullakse."

 

Muuseumiööd korraldavad igal aastal koos Eesti muuseumid ja Eesti Muuseumiühing ning ICOM Eesti. Esimesel korral oli muuseumiöö juhtlauseks "Öös on asju", 2010. aastal "Öös on lugusid", 2011. aastal "Öös on aardeid", 2012. aastal "Öös on kino", 2013. aastal "Öös on inimesi", 2014. aastal "Öös on tähti" ja 2015. aastal "Öös on muusikat". Täpsemat infot muuseumiöö kohta saab veebilehelt www.muuseumioo.ee ja Facebookist.

 

Korraldajad

Külli Lupkin, kylli.lupkin(ä)muuseum.ee, +372 5554 2357 (peamiselt Lõuna-Eesti muuseumid)

Laura Kipper, laura.kipper(ä)muuseum.ee, +372 5621 5787 (peamiselt Põhja-Eesti muuseumid)