Eesti Muuseumiühingu uudiskiri
november 2015

 

Kevadine õppereis
Eesti Muuseumiühingu traditsiooniline kevadine õppereis viib Põhja-Saksamaa hansalinnadesse. Külastatakse Lüneburgi, Stralsundi ja teisi sealseid linnu ja muuseume, muu hulgas ka alles selle aasta kevadel avatud Euroopa Hansamuuseumi Lüübekis. Reis toimub 18.–24. aprillil 2016. Giidiks on Ott Sandrak ja reisikorraldajaks OÜ Gondvana Reisid.
Täiendav info järgmises infokirjas.

 
 

Muuseumiöö 2016
2016. aasta Muuseumiöö korraldajateks valiti taas Laura Kipper ja Külli Lupkin. Muuseumiöö toimub 14. mail ja merekultuuriaastast lähtuvalt valiti teemaks „Muuseumis on laineid“.

 
 

Mardilaat Helsingis 21.–22. novembril 2015
Nagu juba varem teada andsime, sel aastal Eesti Muuseumiühing Helsingi Mardilaadal ei osale.

 
 

Uued liikmed
Eesti Muuseumiühingu juhatus otsustas ühingu liikmeiks arvata suvel ja sügisel 2015 soovi avaldanud kolleegid: Kairi Piirmets (Eesti Tuletõrjemuuseum), Hannes Nagel (Eesti Tervishoiumuuseum), Helene Tedre (Eesti Kunstimuuseum), Gerda Taumann (Eesti Tervishoiumuuseum), Anton Pärn (SA Haapsalu ja Läänemaa muuseumid), Vivian Siirman (Eesti Vabaõhumuuseum), Jelena Tšekulajeva (Elamusõppe Labor MTÜ), Raimo Kaubi (Eesti Tuletõrjemuuseum), Elmar Trink (Pärnu Muuseum), Nataly Vest (Eesti Tervishoiumuuseum), Juzef Luvištšuk (Eesti Juudi Muuseum) ja Jelena Rudjak (Eesti Juudi Muuseum).

 
 

Liikmemaksud
Aasta hakkab lõppema ja ühingu raamatupidaja teeb aasta kokkuvõtet. Palume kõigil liikmetel, kel liikmemaks veel maksmata, see tasuda. Täpsem teave
www.muuseum.ee/et/organisatsioonid/eesti_muuseumiyhing/liikmele