Sisu: juhatuse valimine, Muuseumisõber 2015,
Narva festivali esialgne teave

EMÜ uudiskiri
juuni 2015
 

Eesti Muuseumiühingu uus esimees on Maarja Vaino ja
aseesimees Piret Õunapuu

1. juunil oli Eesti Muuseumiühingu üldkoosolekul valitud uue juhatuse esimene koosolek. Juhatuse liikmed Kaarel Antons (Eesti Spordimuuseumi peavarahoidja), Dagmar Ingi (SA Eesti Vabaõhumuuseumi näituseosakonna juhataja), Inge Laurik-Teder (Eesti Ajaloomuuseumi arendusdirektor), Eve Otstavel (SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid peavarahoidja), Piret Õunapuu (Eesti Rahva Muuseumi teadur-kuraator), Maarja Vaino (A. H. Tammsaare Muuseumi filiaalijuhataja) ja Terje Lõbu (Tartu Ülikooli Muuseumi kuraator) valisid järgmiseks kolmeks aastaks ühingu esimeheks Maarja Vaino ja aseesimeheks Piret Õunapuu.

 
 

Aasta Muuseumisõbrad 2015 on Kadri Tiisel ja Tiina Vilu

Muuseumiühingu juhatus teatab, et Muuseumisõbra tiitel omistatakse seekord kahele isikule, kelleks on Vikerraadio saatesarja „Laste lood“ toimetajad Kadri Tiisel ja Tiina Vilu.

Saatesarja „Laste lood“ eesmärk on koos lastega rännates avastada põnevaid paiku ja saada uusi teadmisi. Toimetajate ja laste tee on muu hulgas paljudel kordadel viinud erinevatesse Eesti muuseumidesse ja seeläbi pakkunud noorele põlvkonnale huvitavaid elamusi ja kasulikke teadmisi meie muuseumidest. Ühtlasi tuleb mainida, et see on ainuke sedalaadi saade meie raadio- ja telekanalites.

Kadri Tiisel töötab Vikerraadios lastesaadete juhi ja toimetajana, on läbi viinud mitmeid eriprogramme, osalenud lastele mõeldud CD-plaatide koostamisel ning juhtinud Vikerhommikut. 2004. aastal osales ta ansambli Neiokõsõ liikmena Eurovisiooni lauluvõistlusel İstanbulis. Praegu juhib Kadri Tiisel Vikerraadios saateid „Laste lood“, „Säde“, „Miniturniir“, „Õhtujutt lastele“.

Tiina Vilu alustas Vikerraadios tööga aastal 2000, tehes laste- ja noortesaadet „Oma tuba“. Lisaks on Tiina Vilu juhtinud Vikerhommikut ning teinud lastesaadete sarja „Mina lood“, mis kasvas lausa 251.osaliseks. Praegused tööd on laupäevane saade „Perepilt“ ja lastesaated „Laste lood“, „Säde“.

Muuseumisõbra aunimetuse väljaandmise eesmärk on avaldada avalikku tunnustust isikule või isikutele, kes oma tööalase või ühiskondliku tegevusega on silma paistnud Eesti muuseumide toetamisel – osalenud muuseumide arendamisel, muuseumides tehtava töö kajastamisel või aidanud kaasa muul moel Eesti muuseumide maine tõstmisele.

Varem on tiitliga pärjatud Pertti Pyhtilä (2007), Kadi Alatalu (2008), Enn Kunila (2009), Mart Ummelas (2010), Riina Roose (2011), Ivi Tomingas (2012) ja Ott Sandrak (2013) ning Riin Alatalu (2014).

Olete oodatud reedel, 12. juunil kell 16 Adamson-Ericu muuseumisse (Lühike jalg 3, Tallinn) tänavuste Muuseumisõprade tunnustamisele.

 
 

Narva festival toimub 28.-29. septembril 2015

Narva linnus ootab näitusi iga-aastasele Narva festivali näituste võistlusele. Osalemisinfo saamiseks (vabad ruumid, ülespaneku aeg jmt) ning näituste registreerimiseks palume ühendust võtta e-posti aadressil naitused@narvamuuseum.ee, Anna Judina, tel 359 9248. Registreerimine on avatud kuni juuli lõpuni.

Ühtlasi teeme üleskutse osaleda festivalil ettekandega, mis oleks seotud tänavuaastase teemaga „Muuseum ja taaskasutus“. Kui teil on häid näiteid ja mõtteid, mis võiksid sobida ka teistega jagamiseks, võtke palun ühendust Maarja Vainoga: maarja.vaino@muuseum.ee. Ettekande teemat ja tutvustust ootame hiljemalt 31. juuliks.