Asute muuseum.ee arhiivis
Aadressil vana.muuseum.ee Eesti muuseumide infokeskus toimis 2006. aastal loodud kujul 2017. aasta lõpuni.   Veebilehe vahepealseid olekuid saab näha veebiarhiivis...
 
 

Eesti Muuseumiühing
Muuseumi tee 2, Tartu, tel 735 0412

emy(ä)muuseum.ee

 Eesti keel / Muuseumid / Eesti muuseumid / Geograafiline register


 
 
 Vesilennuki 6, 10415 Tallinn
 620 0545
 
 E–P 10–19 (mai – sept.); T–P 10–18 (okt. – aprill)
 

Lennusadam on Euroopa üks unikaalsemaid meremuuseume, mille väljapanekus on üle paarisaja suure eksponaadi. See on mereajaloo varalaegas, mis peidab endas uskumatuid lugusid nii vee alt, vee pealt kui ka vee kohalt.

Lennusadama põhiekspositsioon asub pea sada aastat tagasi rajatud vesilennukite angaarides, mis kerkisid Peeter Suure merekindluse osana aastail 1916-1917. Vesilennukite angaarid on esimesed suuremahulised raudbetoonist koorikkonstruktsioonid maailmas. Angaaride ette on laskunud vesilennukil esimese inimesena lennukil üle Atlandi ookeani lennanud Charles Lindbergh, seal on asunud Eesti merelennuväesalk ning kinnine Nõukogude sõjaväeosa. Lennusadama olulisemateks eksponaatideks on allveelaev Lembit, vesilennukit Short 184, maasilinna laevavrakk, aurik-jäämurdja Suur Tõll ning loomulikult ka vesilennukite angaarid.

Lennusadama põnev ekspositsioon loob võimaluse osaleda, end merealadel proovile panna ja mereteemadel harida.
Suur Tõll on suurim originaalsel kujul säilinud aurik-jäämurdja maailmas, mida on võimalik näha Lennusadama kai ääres. 1914. aastal valminud jäämurdja oli oma aja tehnika tippsaavutus. Tallinnasse, oma esimesse kodusadamasse, jõudis laev sama aasta suvel. Laeval on säilinud kõik kolm algset peamasinat, esialgne ruumijaotus ja ahtriruumide hilisjuugendlik interjöör. Külastaja saab teada, millistes tingimustes töötasid kütjad ja masinamehed ning ülevaate auriku värvikast ajaloost.





Tagasi nimekirja