Asute muuseum.ee arhiivis
Aadressil vana.muuseum.ee Eesti muuseumide infokeskus toimis 2006. aastal loodud kujul 2017. aasta lõpuni.   Veebilehe vahepealseid olekuid saab näha veebiarhiivis...
 
 

Eesti Muuseumiühing
Muuseumi tee 2, Tartu, tel 735 0412

emy(ä)muuseum.ee

 Eesti keel / Muuseumid / Eesti muuseumid / Alfabeetiline register


 
 Karja 24, 90503 Haapsalu
 551 4039, 508 9105, 5665 1800
 
 juun - aug T-P 12-18
 

Evald Okase Muuseum on erakapitalil põhinev muuseum, mis rikastab Haapsalu kunstielu alates 2003. aastast. Peamiseks magnetiks külastajatele on pidevalt täiendatav püsiekspositsioon Evald Okase arvukatest teostest, väljapanekud tema pereliikmete loomingust ning erinevad näitused teistelt kunstnikelt. Muuseumile lisab eripära algselt kõrtsiks ehitatud hoone 19. sajandi keskpaika ulatuv ajalugu ning sellest tulenev isikupärane õhkkond majas.

Lisaks mitmekesisele näitusetegevusele on muuseum paik, mis pakub kvaliteetseid kunstikursusi, õpitubasid ning muid huvitavaid sündmusi nii täiskasvanutele kui lastele.

Populaarsust ja palju huvilisi on leidnud kõikjal Euroopas tuntud rahvusvahelised klaasisümpoosionid ja sellele järgnevad näitused. Igasuviselt korraldatakse muuseumis kunstiharidusprogrammi Suvekool, mille kursused on suviti erinevad, kuid kindla koha selles programmis on leidnud maali-, joonistus-, ja graafika tunnid. Kursustele lisanduvad kunstiteoreetilised seminarid ning lastele suunatud kunstipäev.

Evald Okase algatusel Haapsalu linna loodud ning kogu perekonnaga juhitav muuseum on arenev institutsioon, mis tänaseks endale Haapsalu ja Eesti kultuuripildis olulise koha ja arvukalt külastajaid leidnud.

Tagasi nimekirja