Asute muuseum.ee arhiivis
Aadressil vana.muuseum.ee Eesti muuseumide infokeskus toimis 2006. aastal loodud kujul 2017. aasta lõpuni.   Veebilehe vahepealseid olekuid saab näha veebiarhiivis...
 
 

Eesti Muuseumiühing
Muuseumi tee 2, Tartu, tel 735 0412

emy(ä)muuseum.ee

 Eesti keel / Muuseumid / Eesti muuseumid / Alfabeetiline register


 
 Estonia pst 11, 10141 Tallinn
 668 0760
 
 T–R 12–17, L 11–16
 
Külastamise tingimused: Gruppidele broneerimine e-postiga: muuseum@eestipank.ee.
 

Eesti Panga muuseumi uus kompleks asub kunagises 1904. aastal valminud Eestimaa Aadlike Krediidiühingu pangahoone esimesel korrusel kolmes ruumis. Muuseumis tutvustatakse Eesti Panga ja raha ajalugu, raha rolli ühiskonnas ja keskpanga tegevust. Avatud on ka kunagine varakamber, kus asub raha valmistamisele pühendatud väljapanek ja kullakang. Kaasajastatud väljapanek aitab aru saada raha rollist ühiskonnas. Selgitatakse, mida tähendab keskpanga jaoks hinnastabiilsus, kuidas toimib finantssüsteem ning saab teada nii mõndagi huvitavat eurost ja eurosüsteemist. Muuseumikompleksis asuvad ka pressikonverentsiruum ja muuseumipood.

 

Muuseumipoes on võimalik vahetada Eesti krooni pangatähti ja münte eurosularahaks; välja vahetada kahjustatud või rikutuid Eesti krooni ja euro pangatähti või münte; osta meenemünte ja teisi numismaatilis-bonistilisi tooteid; soetada Eesti Panga trükiseid ja meenetooteid; osta Eesti Panga muuseumi meenetooteid.
Tel 6680 650, muuseumipood@eestipank.ee.


Tagasi nimekirja