Asute muuseum.ee arhiivis
Aadressil vana.muuseum.ee Eesti muuseumide infokeskus toimis 2006. aastal loodud kujul 2017. aasta lõpuni.   Veebilehe vahepealseid olekuid saab näha veebiarhiivis...
 
 

Eesti Muuseumiühing
Muuseumi tee 2, Tartu, tel 735 0412

emy(ä)muuseum.ee

 Eesti keel / Muuseumid / Eesti muuseumid / Alfabeetiline register


 
 Esplanaadi 10, 80010 Pärnu
 443 0772
 443 0774
 
 iga päev 9–21
 

Uue Kunsti Muuseum on asutatud 1992. aastal. See on esimene omalaadne kaasaegse kunsti muuseum Eestis. Muuseumi eripäraks on kaasaegse kunsti maailmaklassika kogumine, kollektsioonil on tugevalt etnoloogiline kallak.

Säravamatest nimedest on muuseumis esindatud Pablo Picasso, Yoko Ono, Corneille, Jean Rustin, Edward Lucie-Smith, Martin Garcia Rivera, Kalev Mark Kostabi, Joel Peter Witkin, Judy Chicago jt teosed. Eesti kunsti esindavad esimese suurusjärgu tähed Peeter Mudist, Leonhard Lapin, Jaan Toomik, Evald Okas jt.
Kuna muuseumiga tihedas koostöös toimub igal suvel rahvusvaheline dokumentaalfilmide festival, siis on muuseumil aastatega kogunenud hiiglaslik filmi- ja videokogu, mis käsitleb peaasjalikult erinevate rahvaste kultuure.

Uue Kunsti Muuseum on laialt tuntud traditsioonilise rahvusvahelise aktinäituse “Mees ja naine” ning sügavuti minevate kultuurialaste konverentside poolest.
Alates 2006. aastat tegutseb Uue Kunsti Muuseum kahes linnas – Pärnus ja Viljandis.


Tagasi nimekirja