Asute muuseum.ee arhiivis
Aadressil vana.muuseum.ee Eesti muuseumide infokeskus toimis 2006. aastal loodud kujul 2017. aasta lõpuni.   Veebilehe vahepealseid olekuid saab näha veebiarhiivis...
 
 

Eesti Muuseumiühing
Muuseumi tee 2, Tartu, tel 735 0412

emy(ä)muuseum.ee

 Eesti keel / Muuseumid / Eesti muuseumid / Alfabeetiline register


 
 Lossi 40, Tartu
 737 6932, 737 5677
 
 oktoober–aprill K–P 11–17, mai–september T–P 10–18
 

Toomemäel asuv 1810. aastal valminud Tartu Ülikooli tähetorn on Eesti teadusajaloo pärl. Siin on töötanud maailmakuulsad astronoomid F. G. W. Struve, J. H. Mädler ja E. J. Öpik. Tänu Struve tegevusele on Tartu tähetorn kantud Struve geodeetilise kaare punktina UNESCO maailmapärandi nimekirja ning omab oma aja maailma parimat teleskoopi.


Kaasaegses väljapanekus on ühendatud hinnalised teadusriistade kollektsioonid informatiivsete ja interaktiivsete ekraanide ning mitmete käed-külge eksponaatidega, mistõttu pakub tähetorn elamust nii astronoomiahuvilisele kui ka pere väiksematele liikmetele. Tähetornis asub ka Eesti ainukene optilis-mehhaaniline planetaarium, mille etendusi on võimalik ette tellida või nautida nädalavahetuseti. Teleskoobitorni rõdult avaneb vaade rohelisele Tartule. Tähetorn pakub mitmeid erinevaid haridusprogramme kõigile kooliastmetele. Ruume on võimalik rentida.

Tagasi nimekirja