Asute muuseum.ee arhiivis
Aadressil vana.muuseum.ee Eesti muuseumide infokeskus toimis 2006. aastal loodud kujul 2017. aasta lõpuni.   Veebilehe vahepealseid olekuid saab näha veebiarhiivis...
 
 

Eesti Muuseumiühing
Muuseumi tee 2, Tartu, tel 735 0412

emy(ä)muuseum.ee

 Eesti keel / Kuum / Uudised


 
Eesti Muuseumimeene Auhind 2016

Eesti Muuseumiühing andis XIX Eesti Muuseumide Festivalil Narvas üle tunnustusauhinnad EMMA parima muuseumimeene välja töötanud Eesti muuseumidele. Tänavu anti välja kolm preemiat.

 

Esimese preemia võitis Eesti Kirjandusmuuseumi CD-duubelplaat „Linda kivist Lilla Daamini“, mis tutvustab Tartu-Tallinn maanteel reisijale kirjandusmuuseumi kogudesse kuuluvaid kohapärimusi. Komplekt koosneb kahest plaadist (Tallinn–Tartu, Tartu–Tallinn) ja tekstiraamatust. Žürii hindas kõrgelt meene originaalset ideed, esinduslikku teostust ja praktilist väärtust. Kirjandusmuuseumi meene muudab meie ühiskonna ühe probleemkoha ehk defekti (Tartu–Tallinn maantee) hoopis efektiks.

 

Teise koha saavutas juba varasematel EMMA konkurssidel edukalt osalenud Eduard Vilde Muuseum (Tallinna Linnamuuseum) ukserääkijaga „Ära sega! Loen Vildet.“ Tegemist on lihtsa ja nutika, pedagoogilise ja selgelt muuseumi identiteeti kandva meenega.

 

Kolmanda koha vääriliseks peeti Tartu Ülikooli muuseumi esitatud Struve puslet. UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvat Struve kaart tutvustav pusle on nii hariv kui meelelahutuslik meene, mida iseloomustab professionaalne teostus.

 

Ära märgiti veel Eesti Tuletõrjemuuseumi komplekt – redel-järjehoidja „Väike Jakob“ ja vutlarid „Torn“ ja „Leek“ kui nutikad ja muuseumi identiteediga seotud meened. Samuti vääris tunnustust Tallinna Tehnikaülikooli Muuseumi „Tudengi komplekt“, mis on loodussäästlik ja sihtrühma vajadusi hästi tabav.

 

 

Žüriisse kuulusid: Kristel Kalda (Tartu Linnavalitsus), Sille Siniavski (SA Tartumaa Turism), Kadi Kreis (Tartu Kunstikool), Margot Sakson (Tartu Ülikooli loodusmuuseum), Kaarel Antons (Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Eesti Muuseumiühing), Anne Rudanovski (Tartu Kõrgem Kunstikool, Eesti Paberimuuseum) ja Anu-Maaja Pallok (Eesti Kultuuriministeerium).

 

EMMA auhinda antakse välja üle aasta.Auhinna eesmärgiks on muuseumide igapäevatöö ühe osa – tootearenduse tunnustamine ja väärtustamine, muuseumide kogude kui inspiratsiooniallika kasutamine loovtööstuses.

 

Auhinda annab välja Eesti Muuseumiühing koostöös Kultuuriministeeriumiga.

 

Toetas Eesti Kultuurkapital.

 

Täpsem info:

Terje Lõbu

tel 5198 3132Tagasi