Asute muuseum.ee arhiivis
Aadressil vana.muuseum.ee Eesti muuseumide infokeskus toimis 2006. aastal loodud kujul 2017. aasta lõpuni.   Veebilehe vahepealseid olekuid saab näha veebiarhiivis...
 
 

Eesti Muuseumiühing
Muuseumi tee 2, Tartu, tel 735 0412

emy(ä)muuseum.ee

 Eesti keel / Kuum / Uudised


 
Muuseumisõber 2013 on Ott Sandrak

Eesti Muuseumiühing annab teada, et Muuseumide Sõber 2013 on ajaloolane ja kultuuriloolane Ott Sandrak.

 

Ott Sandrak on olnud meie muuseumitöötajate harija. Ligi 10 aastat on tema juhatusel käinud Eesti muuseumitöötajad Euroopa muuseumides, ta on olnud karismaatiline giid nii kodu- kui ka välismaal. Tänu temale on meie muuseumitöötaja maailm avardunud ning mõtlemine saanud laiemad piirid.

 

Aunimetuse Muuseumide Sõber väljaandmise eesmärk on avaldada avalikku tunnustust isikule, kes oma tööalase või ühiskondliku tegevusega on silma paistnud Eesti muuseumide toetamisel – osalenud muuseumide arendamisel, muuseumides tehtava töö kajastamisel või aidanud kaasa muul moel Eesti muuseumide maine tõstmisele. Muuseumisõbra tiitliga tänab muuseumirahvas Ott Sandrakut tema pikaajalise ja põneva kaastöö Eesti muuseumide ja muuseumimaastiku tutvustamisel ning alati koostöövalmis suhtumise eest muuseumidesse.

 

Varem on tiitliga pärjatud Pertti Pyhtilä (2007), Kadi Alatalu (2008), Enn Kunila (2009), Mart Ummelas (2010), Riina Roose (2011) ja Ivi Tomingas (2012).

 

Tänavuse muuseumisõbra austamine toimub Tallinnas Adamson Ericu muuseumis aadressil Lühike jalg 3 teisipäeval, 11. juunil kell 15.

 

Samas tutvustatakse ka ajakirja Muuseum värsket numbrit, mille peateemaks on seekord kool muuseumis ning muuseum kui haridusasutus.

 

Ootame kõiki tänavust muuseumisõpra austama!

 

Eesti Muuseumiühingu juhatuse nimel

Epp Alatalu

epp.alatalu(ä)muuseum.ee

 Tagasi