Asute muuseum.ee arhiivis
Aadressil vana.muuseum.ee Eesti muuseumide infokeskus toimis 2006. aastal loodud kujul 2017. aasta lõpuni.   Veebilehe vahepealseid olekuid saab näha veebiarhiivis...
 
 

Eesti Muuseumiühing
Muuseumi tee 2, Tartu, tel 735 0412

emy(ä)muuseum.ee

 Eesti keel / Kuum / Uudised


 
Muuseumide festivali parimad näitused

Päev enne XII Eesti muuseumide festivali algust, 27. septembril, kogunes festivali žürii, et valida selle aasta Eesti parimad näitused. Žürii leidis, et tänavu konkursil osalenud üheksa näitust pakkusid eksponeerimise alaselt vähe üllatusi, samas jäi silma palju leidlike lahendusi pedagoogiliste materjalide hulgas. Järjest enam on esindatud ka mitmekeelsed näitused, kus eesti ja vene keele kõrval võis näha teisigi keeli.

Ülekaaluka võidu saavutas Tartu Linnamuuseumi näitus "Aateline Suvirändur ja tema kullafond. Gustav Matto pärand Tartu Linnamuuseumis". Näituse teema haakus eriti hästi tänavuse festivali teemaga, mis on kogumine. See on mitmekülgne, eritasandiline ja tervikliku kujundusega näitus, mis on mõeldud erinevate huvidega muuseumikülastajatele. Esile toodi eksponeeritud esemete rohkust, teksti sidusust, näitusekataloogi, virtuaalnäitust ja käelisi tegevusi lastele. Žürii leidis, et tegemist on „kõik ühes“ näitusega.

Teine ja kolmas koht läksid sellel aastal jagamisele Narva Muuseumi näituse "Puhkus Narva-Jõesuus ja ümbruses" ja Harjumaa Muuseumi näituse "Eramaa?" vahel. Mõlema näituse suurimaks plussiks loeti kohaliku piirkonna tutvustamist.
Narva Muuseumi õigesti ajastatud ehk suve hakul avatud näitus toetab kohalikku turismimajandust selle ajaloo tutvustamisega. Leiti, et stendide ja esemete maht on tasakaalustatud ning esile toodi albumi laadset kujundust ja fotode rohkust ning vähest, kuid informatiivset teksti.
Harjumaa Muuseumi puhul kiideti kohaliku piirkonna kaasaegsete probleemide käsitlemist. Märkimist vääris stendide teksti eritasandiline lahendamine, kus info vaheldus emotsionaalsete tsitaadiga. Leiti, et tegemist on parima kaasamõtlemist nõudva näitusega.

Eesti muuseumide festivali näitustega on Narva linnuses võimalik tutvuda kuni 25. novembrini ja sellel ajal on publikul võimalus valida ka oma lemmiknäitus.

Eesti muuseumide festivali korraldavad Eesti Muuseumiühing, Narva Muuseum ja Narva Linnavalitsus.

http://www.narvamuuseum.ee/?next=pressiteated&id=467&menu=menu_kulaTagasi