Asute muuseum.ee arhiivis
Aadressil vana.muuseum.ee Eesti muuseumide infokeskus toimis 2006. aastal loodud kujul 2017. aasta lõpuni.   Veebilehe vahepealseid olekuid saab näha veebiarhiivis...
 
 

Eesti Muuseumiühing
Muuseumi tee 2, Tartu, tel 735 0412

emy(ä)muuseum.ee

 Eesti keel / Kuum / Uudised


 
Muuseumisõber 2012

Eesti Muuseumiühing annab teada, et Eesti Muuseumide Sõber 2012 on Eesti Filmiarhiivi direktor Ivi Tomingas. Muuseumisõbra tiitliga täname Ivi Tomingat suure panuse eest muuseumiöö õnnestumisesse Eesti filmi juubeliaastal ning alati koostöövalmis suhtumise eest muuseumidesse.
Ivi Tomingas ja kogu Filmiarhiivi meeskond pakkusid väga paljudele Eesti mäluasutustele abi tänavuse muuseumiöö filmiprogrammi koostamisel.

Aunimetuse väljaandmise eesmärk on avaldada avalikku tunnustust isikule, kes oma tööalase või ühiskondliku tegevusega on silma paistnud Eesti muuseumide toetamisel – osalenud muuseumide arendamisel, muuseumides tehtava töö kajastamisel või aidanud kaasa muul moel Eesti muuseumide maine tõstmisele. Varem on tiitliga pärjatud Pertti Pyhtilä (2007), Kadi Alatalu (2008), Enn Kunila (2009), Mart Ummelas (2010) ja Riina Roose (2011).

Tänavuse muuseumisõbra austamine toimub 18. juunil kell 16 Tallinnas Adamson Ericu muuseumis Lühike jalg 3.
Samas tutvustatakse ka ajakirja Muuseum värsket numbrit, milles on peategelaseks on seekord muuseumimaastikud.

Ootame kõiki muuseumisõpra austama!

Eesti Muuseumiühingu juhatuse nimel
Epp Alatalu
epp.alatalu(ä)muuseum.eeTagasi