Asute muuseum.ee arhiivis
Aadressil vana.muuseum.ee Eesti muuseumide infokeskus toimis 2006. aastal loodud kujul 2017. aasta lõpuni.   Veebilehe vahepealseid olekuid saab näha veebiarhiivis...
 
 

Eesti Muuseumiühing
Muuseumi tee 2, Tartu, tel 735 0412

emy(ä)muuseum.ee

 Eesti keel / Kuum / Uudised


 
Muuseumifestivalil auhinnad jagatud

29. septembril kuulutati Narvas traditsioonilisel muuseumifestivalil välja iga-aastase muuseuminäituste võistluse parimad tööd. Žürii koosseisus Piret Õunapuu (Eesti Muuseumiühing), Janno Siimar (Disainibüroo Velvet), Mari Klein (Õpetajate Leht) ja Kaarel Tarand (Eesti Rahva Muuseum) hindas võistlusele esitatud näituste algideed, selle sisulist ja vormilist teostust ning suhet auditooriumiga. Kokkuvõtvalt leidis žürii, et kõigis näitustes on õnnestumisi, kuid ka kompositsioonilisi puudujääke ja kasutamata võimalusi.

Žürii otsustas jagada parima näituse esikoha Narva Muuseumi ja Tartu Linnamuuseumi vahel. Narva Muuseumi näitust „Piirijõgi“, milles vaadeldi Narva jõe kui piirijõe eripära ja mõju inimtegevusele, tunnustati parima näitusekujunduse eest. Tartu Linnamuuseumi näitus „Tartu – vabaduse saar“, mis käsitles Nõukogude Liidu eri piirkondadest Tartusse „sisepagulusse“ elama ja õppima asunud inimeste saatust, parima idee eest.

Kolmanda tunnustuse pälvis Saaremaa Muuseumi loodust tutvustav näitus „Elusad saared. Elus Saaremaa“, mida tunnustati parimate pedagoogiliste lahenduste eest, tänu millele pälvis muuseum Õpetajate Lehe eripreemia.

Üle aasta jagati jälle Eesti Muuseumimeene auhindu (EMMA), mis antakse parima muuseumimeene esitanud Eesti muuseumile. Auhinna eesmärgiks on muuseumide igapäevatöö ühe osa – tootearenduse tunnustamine ja väärtustamine, muuseumide kogude kui inspiratsiooniallika kasutamine loovtööstuses. Sellel aastal anti välja viis auhinda.

Esimese preemia võitis Eduard Vilde Muuseumi (Tallinna Linnamuuseum) meene „Pisuhänna sokid“. Lihtne, väike, nutikas meene on hästi läbi mõeldud ning sellel on tugev seos muuseumiga kogusse kuuluva Vilde üksiku punase soki näol. Vähetähtis pole, et toode on lustlik ja tekitab positiivse emotsiooni.

Preemiad said veel Eesti Kunstimuuseumi tootesari „Evelyn von Maydell. Mustvalge maailm“, Rannarahva muuseumi tootesari „Hõbevalgeim“, Tartu Ülikooli muuseum „Ajatu aju“ ning Eesti Kirjandusmuuseum „Head eesti muinasjutud“ ja „Head eesti mõistatused“.

EMMA žüriisse kuulusid: Kristel Kalda (Tartu Linnavalitsus), Valdek Rohtma (SA Tartumaa Turism), Kadi Kreis (Tartu Kunstikool), Jane Liiv (Eesti Rahva Muuseum), Maarja Roosi (Tartu Ülikool), Epp Mardi (Lonni ja Frieda).

Näituste festivali auhindu annab välja Narva Linnavalitsus ja SA Narva Muuseum ning EMMA konkursi auhindu annab välja Eesti Muuseumiühing koostöös Kultuuriministeeriumiga.

Eesti muuseumide festival Narvas toimub iga aasta septembri viimasel nädalal ja oli tänavu järjekorras 17.

Eesti Muuseumiühing
Kontakt: Piret Õunapuu, tel 527 7854, piret.ounapuu(ä)erm.eeTagasi