Asute muuseum.ee arhiivis
Aadressil vana.muuseum.ee Eesti muuseumide infokeskus toimis 2006. aastal loodud kujul 2017. aasta lõpuni.   Veebilehe vahepealseid olekuid saab näha veebiarhiivis...
 
 

Eesti Muuseumiühing
Muuseumi tee 2, Tartu, tel 735 0412

emy(ä)muuseum.ee

 Eesti keel / Kuum / Muuseumiaasta 2009 / katsetused / TrammarT


 

Tallinn saab maikuus uue kultuurifestivali

 
TRAMMART avab elamustee Koplisse
 

Kevad toob Tallinna linnakultuuri uue omapärase festivali TrammarT, mille esimene aktsioon toimub 16. mail Muuseumide öö raames. Eesmärgiks on tekitada huvi erinevates linnaosades toimuva vastu. Korraldajad näevad trammi kui linnakultuuri sümbolit. Festival tutvustabki just trammiliini äärde jäävaid paiku ja asutusi.

 

Asja mõte on väga lihtne. Et Tallinn on ajalooliselt kogum erinevatest küladest – nagu Sitsi, Karjamaa, Sibulaküla jpt, aga inimesed kipuvad ikka ringlema vaid oma „asumis“ ja vanalinnas, siis peaks kunstitramm vähemalt Kadrioru-Kopli suunal olema heaks võimaluseks ja julgustuseks minna tutvuma, mis toimub mujal Tallinnas “, märkis projekti kunstiline juht ja ajalehe KesKus peatoimetaja Juku-Kalle Raid. „Balti Jaamast Kopli poole mõeldes olen ikka inimeste seas teatud ksenofoobiat täheldanud; inimesed justkui pelgaks kõike seda, mis Kalamajast Sitsi ja Kopli suunas jääb. Tegelikult jääb palju huvitavaid, häid ning ajalooliselt ja ka tänaselt põnevaid asju“.

 

TrammarT1 16. mail Kadriorust Koplisse.

 

Sihtasutus Tallinn 2011 eestvedamisel toimuv TrammarT avab elamustee Kadriorust Kalamaja kaudu Koplisse. Festivali  üheks eeskujuks on Helsingis juba 20 aastat edukalt toimiv Kunstide Öö, mille külastajate arv ületab 100 000 piiri.

TrammarT1 avalöök toimub laupäeval, 16. mail Kadrioru pargis Trammipargi puhkpilli orkestri saatel.

 

 TrammarT teeb koostööd kultuuriasutustega, mis asuvad trammiliini ääres. Korraldajad näevad linnakultuuri esinemist kõikjal: muuseumides, kõrtsides, linnasaunas, kaubanduskeskustes ja isegi linnasaunas. Kuna paljudele lastele on juba üksnes trammisõit elamus, siis programmi koostades on mõeldud ka lastele ja peredele.

„TrammarT’i   sõnum on , et kultuur on oluline sõltumata piirkondade iseärasustest, mis konservatiivsel lähenemisel kultuuri tavamõiste alla ei pruugi mahtuda,“ ütleb Juku-Kalle Raid.

 

Järgmine TrammarT on juba plaanis sügiseks liinil Kopli–Ülemiste. Kultuuripealinna aastal 2011 ootab meid juba mitmepäevane festival terves trammivõrgus.

 

Projekt TrammarT toimub SA Tallinn 2011 eestvedamisel. Lisainformatsiooni TrammarT’i kohta saab aadressilt www.trammart.ee.

 
 
Lisainformatsioon:
Juku-Kalle Raid
TrammarT kunstiline juht
Tel: 5595 3024
e-mail: jukukalle.raid@mail.ee
 
Anniki Lillepuu
TrammarT projektijuht
Tel: 529 9940

e-mail: anniki.lillepuu@tallinn2011.ee