Eesti Muuseumiühingu uudiskiri
märts 2015

Muuseumiöö programmi sisestuse tähtaeg

Kuni 20. märtsini tuleks sisestada programmi infot muuseumiöö.ee lehel.
20. märts on programmi tähtaeg, kui soovite oma muuseumis toimuvat saada muuseumiöö voldikusse. Postimehe vahel ilmuv voldik jõuab 14. mail lehe vahel tellijateni – u 50 000 eksemplari jõuab 200 000 lugejani.
Voldik jõuab 10. mail jagamiseks ka muuseumidesse ja infopunktidesse.

Lisaks

• kui ootate oma muuseumisse appi vabatahtlikke, siis palun täitke vabatahtlike info vorm 20. märtsiks, saame seda reklaamida muuseumiöö kodulehel ning sotsiaalmeedias;
  • sel aastal reklaamime kodulehel võimalikke külastusmarsruute nii bussi, auto kui ka jalgrattaga – palun saatke oma ettepanekud võimalike marsruutide kohta 25. märtsiks.

Korraldusteave muuseum.ee lehel...

Aastamaksu tasumine 31. märtsiks

Palume tasuda 2015. aasta EMÜ liikmemaksu märtsi lõpuks, et ühing saaks planeerida aastaeelarvet.

Muuseumiühingu liikme aastamaks on 5 €. Tasuda saab Eesti Muuseumiühingu pangaarvele nr EE691010052037346005 (SEB) või  EE832200221057022917 (Swedbank).

Lisateave ühingu laekurilt: Virve Tuubel, tel 735 0425, virve.tuubel@erm.ee.

Üldkoosolek Palamusel

Eesti Muuseumiühingu üldkoosolek toimub sel aastal 18.–19. mail Palamusel. Nagu ikka, liigub sihtkohta üks buss Tallinnast ja teine Tartust.

Kuna jõustunud on eelmisel aastal vastu võetud põhikirjamuudatused, on seekordne koosolek Eesti Muuseumiühingu aruande-valimiskoosolek. Seega ootame väga aktiivset osavõttu!

18. mai

10.30  kogunemine, saabumiskohv  Palamuse Rahvamajas

11.00–14.00 aruande valimiskoosolek (majandusaruanne, revisjonikomisjoni aruanne, uue juhatuse valimine, muud uudised, sh muuseumiöö)

14.00–15.00 lõuna omal käel

15.00–18.00 tutvumine Palamuse O. Lutsu kihelkonnakoolimuuseumi, näituste, programmide ja ümbruses asuvate kultuuriväärtustega

18.00 sõit Voorele ja sisseseadmine külalistemajas

19.00  õhtune kultuuriprogramm ja õhtusöök

19. mai

Hommikusöök

10.00  ringsõidud kahel marsruudil:

•  A. Luua–Äksi jääajakeskus–Tartu
  • B.  Sibulatee: Mustvee–Kallaste–Alatskivi

Tagasisõit Tallinna ja Tartusse.

Ilmunud on uus ajakiri Muuseum

Ajakirja teemaks on „Muuseumi kogud“. Kogud on iga muuseumi alustala ja ajakirja pika ajaloo jooksul on see esimene number, kus peaaegu kõik artiklid käsitlevad ajakirja peateemat. Kogumisstrateegia, kogudesse sisse ja välja arvamine, nende kujunemise ajalugu ja loogika – kõik see moodustabki meie muuseumimaastiku kõige olulisema osa.

Muuseumid, kes ei ole ajakirja veel oma majja lugemislauale saanud ja need, kes soovivad ajakirja müüki võtta, palun kirjutage Epp Alatalule, epp.alatalu@muuseum.ee.

Ajakiri Muuseum

Kaunist kevadet soovides