Asute muuseum.ee arhiivis
Aadressil vana.muuseum.ee Eesti muuseumide infokeskus toimis 2006. aastal loodud kujul 2017. aasta lõpuni.   Veebilehe vahepealseid olekuid saab näha veebiarhiivis...

Muuseumi tee 2, Tartu, tel 735 0412

emy(ä)muuseum.ee

Eesti keel / Kuum / Uudised

Parimad muuseumimeened

XII Eesti muuseumide festivalil Narvas kuulutati välja esimesed Eesti MuuseumiMeene Auhinna laureaadid.

33 muuseumi poolt esitatud ligi 70 muuseumimeene seast tegi valiku muuseumi-, turismi- ja tootedisaini spetsialistidest koosnev žürii: MARKKO KARU, Disainibüroo Velvet loovjuht; ANU KIVILO, Tallinna Kultuuriväärtuste Ameti juhataja; PIRET LINDPERE, Kultuuriministeeriumi asekantsler; KAI LOBJAKAS, Eesti Tarbekunsti- ja  Disainimuuseumi peavarahoidja; KATRIN SEPALAAN, Eesti Muuseumiühingu juhatuse liige; KERSTI TIIK, Kultuuriministeeriumi muuseuminõunik; EVELIN TSIRK, Tallinna Linnavalitsuse Turismiosakonna juhataja.

Muuseumiaasta raames välja kuulutatud Eesti muuseumimeene auhinna EMMA 2009. aasta võistluse tulemused

Kaks peapreemiat:
seljapesuhari Eesti Tervishoiu Muuseumilt,
hääletajakinnas Eesti Maanteemuseumilt,

Neli preemiat:
siilikutriibulised pesulõksud Muhu Muuseumilt,
parkimiskell Eesti Rahva Muuseumilt,
Kihnu poiste ja tüdrukute titemüts Kihnu Muuseumilt,
kassi käpajäljega külmkapimagnet Tartu Linnamuuseumilt,

Innovatsiooniaasta eripreemia leidlikkuse eest:
Lutsukivi Palamuse O. Lutsu Kihelkonnamuuseumilt.

Vaata meenete tutvustust siit: issuu.com/muuseum/docs/narva09_emma

Lisainfo: Mariann Raisma