Asute muuseum.ee arhiivis
Aadressil vana.muuseum.ee Eesti muuseumide infokeskus toimis 2006. aastal loodud kujul 2017. aasta lõpuni.   Veebilehe vahepealseid olekuid saab näha veebiarhiivis...

Muuseumi tee 2, Tartu, tel 735 0412

emy(ä)muuseum.ee

Eesti keel / Kuum / Uudised

Muuseumiühing valis aastakoosolekul uue juhatuse

Eesti Muuseumiühingu 2014. aasta aruande-valimiskoosolek toimus sel aastal rahvusvahelisel muuseumipäeval 18. mail Palamusel Jõgevamaal.

Koosolek kinnitas 2014. aasta tegevus- ja majandusaruande ja revisjonikomisjoni aruande. Koosolek valis uude juhatusse Eesti Spordimuuseumi peavarahoidja Kaarel Antonsi, SA Eesti Vabaõhumuuseumi näituseosakonna juhataja Dagmar Ingi, Eesti Ajaloomuuseumi arendusdirektor Inge Laurik-Tederi, SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid peavarahoidja Eve Otstaveli, Eesti Rahva Muuseumi teadur-kuraator Piret Õunapuu, Tallinna Linnamuuseumi A. H. Tammsaare Muuseumi filiaalijuhataja Maarja Vaino ja Tartu Ülikooli Muuseumi kuraator Terje Lõbu. Uues revisjonikomisjonis on kauane muuseumitöötaja, praegu Olustvere Teenindus ja Maamajanduskoolis töötav Riina Annus, Eve Kasearu Eesti Rahva Muuseumist ja Tõnu Pani Tartu Ülikooli loodusmuuseumist.

Traditsiooniliselt tunnustatakse koosolekul valdkonnas pikalt töötanud silmapaistvaid ühingu liikmeid. Ühingu auliikmeks valiti  Tartu Linnamuuseumi teadur-koguhoidja Aime Kärner, kes on olnud väga pühendunud muuseumitöötaja ligi viiskümmend aastat. Auliige saab EMÜ aumärgi, mille autor on Kärt Maran.

Koosolekul anti ülevaade ka muudest Eesti muuseumitöötajaid ühendavatest teemadest. Räägiti õppereisist Istanbuli, eelkõige Euroopa Muuseumiauhinna pälvinud Orhan Pamuki Süütuse muuseumi ja teistesse auhinnale nomineeritud muuseumidesse. Eesti Muuseumide traditsioonilisele Festivalile Narvas on sel aastal teemaks taaskasutus ja kõiki muuseume kutsutakse osalema näituste võistlusel. Pikemalt muljetati ka erakordse publikumenu üle muuseumiööl, ning tutvuti Palamuse Oskar Lutsu Kihelkonnakoolimuuseumiga ning Palamuse kui museaalse keskkonnaga ning tehti väljasõit Peipsiveerde.

Muuseumiühing koondab Eesti muuseumide ja teiste mäluasutuste töötajaid ning muuseumisõpru ja on asutatud 1988. aastal. Ühingul on üle 400 liikme muuseumidest üle Eesti. Muuseumiühingu avalikkusele tuntuimad tegevused on üle-eestilise muuseumiöö korraldamine, Eesti muuseumide festivali korraldamine Narvas ning EMMA ehk Eesti parima muuseumimeene auhinna välja andmine. Ühing annab kaks korda aastas välja üldharivat ajakirja Muuseum ja valib Aasta Muuseumisõpra nende paljude seast, kes on oluliselt panustanud muuseumielu edendamisele Eestis.

Teate koostas

Virve Tuubel