Asute muuseum.ee arhiivis
Aadressil vana.muuseum.ee Eesti muuseumide infokeskus toimis 2006. aastal loodud kujul 2017. aasta lõpuni.   Veebilehe vahepealseid olekuid saab näha veebiarhiivis...

Muuseumi tee 2, Tartu, tel 735 0412

emy(ä)muuseum.ee

Eesti keel / Kuum / Uudised

Vähemusrahvuste kaasamise koolitus
28. mail toimub ERMi näitusemajas (J. Kuperjanovi 9, Tartu) vähemusrahvuste kaasamise koolitus muuseumitöötajatele.

Koolituse eesmärgiks on jagada rahvusvaheliste projektide käigus saadud kogemusi rahvusvähemuste kaasamise kohta ka Eesti muuseumide töötajatele. Samuti toimub töötuba, mille eesmärgiks on leida teid, kuidas vähemusrahvusi lähtuvalt Eesti muuseumide võimalustest ja vajadustest muuseumi tegevusse aktiivsemalt kaasata.

Oma kogemustest tulevad rääkima ja töötuba läbi viima kahe rahvusvahelise võrgustiku – The Learning Museum ja Outreach Europe – projektides osalenud inimesed. Mõlema projekti eesmärgiks on ergutada muuseume töötama koos marginaliseeritud gruppidega, kes enamasti muuseumide tavapärasesse sihtrühma ei kuulu.

Koolituse ajakava

9.30 – registreerimine ja kohv
10.00 – 10.45 – INETA ZELCA SIMANSONE, sõltumatu mõttekoja Creative Museum asutaja ja juht.
Museums and Intercultural Dialogue
10.45 – 11.30 – DAVID POWELL, Elderberry AB tegevdirektor, koolitaja kuraator.
Outreach, Participation and Education in museums
11.30 – 12.15 – DIMITRA CHRISTIDOU, Põhjamaade pärandi hariduse keskuse (NCK - Nordic Centre for Heritage Education) projektijuht ja teadur.
Breaking Down Barriers: Educational programmes for ethnic minorities at Jamtli & intercultural research at NCK
12.15 – 13.00 – Lunch
13.00 – 13.30 – ARTJOM TEPLJUKKultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse osakonna peaspetsialist.
Museums and ethnic minorities. Present situation and future plans.
13.30-17.00 – Töötuba

Koolituse maksumus on 10 € (sisaldab koolituse materjale, kohvipause, lõunat).
Osaleda saab kuni 40 muuseumitöötajat.
Registreerimine ja ettekannete teesid: www.erm.ee/vahemusrahvused.
Registreerimise tähtaeg on 24.mai!
Koolitus toimub inglise keeles!

Lisainfo: Jaanika Jaanits, jaanika.jaanits@erm.ee, 735 0447.

Koolitust toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.

Tagasi