Asute muuseum.ee arhiivis
Aadressil vana.muuseum.ee Eesti muuseumide infokeskus toimis 2006. aastal loodud kujul 2017. aasta lõpuni.   Veebilehe vahepealseid olekuid saab näha veebiarhiivis...
 
 

Eesti Muuseumiühing
Muuseumi tee 2, Tartu, tel 735 0412

emy(ä)muuseum.ee

 Eesti keel / Kuum / Uudised


 
Vahetame infot: näituste laat Narvas

Väikese riigi suur  võimalus on vahetada rohkem erialaseid kogemusi oma lähemate kolleegidega  pakkudes  parimat osa oma tööst teistele muuseumidele ja laiema ringi publikule.  Näitus annab selleks hääd võimalused. Eestis ringleb aastas kindlasti üle saja rändnäituse muuseumidest muuseumi, muuseumidest galeriidesse ja koolidesse, rahvamajadesse ja kontserdipaikade lähistele ilmestamaks  teisi rahvarohkeid paiku,  festivalidel ja konverentsidel. Üha sagedamini võib märgata leidlikust alternatiivsete näitusepaikade kasutamisel. Tegelikult pole esmatähtis näituse maht, vaid leidlik ruumi kasutamise nipp ning hea teema sobitamine. Ja muidugi kogude tutvustamine.  Eesti muuseumide varakambrite sisu ja kogude rikkus on ammendamatu.

 

Kogu muuseumimaastikul ringleva näituse-alase info  kogumist võib alustada valmis rändnäitustest.  Kogume Narva festivalil kokku rändnäituste huviliste pakkumisi  ja soove, suhtleme ja reklaamime üksteisele konkreetseid pakkumisel olevaid näitusi.  Teisalt saab julgelt teada anda, kui on tekkinud mõne  teemanäituse idee osas koostööhuvi või soov mõnd konkreetset rändnäitust  kodukandi publikule  näidata.  EMÜ pakub Narva festivali raames välja võimaluse  ühises infolaadaks, mille formaat on esimesel aastal lihtne.

 

Lühikese ja kompaktse info kokku paneku teeb lihtsaks formular, mille saab muuseum.ee  kodulehelt eelnevalt alla laadida ja  ära täita ning Narva kaasa võtta.  Seda saab teha ka kohapeal. Narva linnuses leidub infolaada kohas tulp ja võimalus jätta kohe saabudes teade, kes-mida pakub või soovib. Loomulikult saab infot vahetada hiljem ka veebi kaudu. Terve festivali ajal võib kohapeal infotulpa täiendada, võtta  samas kolleegil nööbist ja küsida lähemalt näituse saamise tingimusi.
Formularid: soovitav näitus (doc) | pakutav näitus (doc).

 

Narva näituste infolaada võib-olla ehk suurim eesmärk on kaardistada näituste vahetamise valdkonnas pidevalt tekkivaid küsimusi ja mõelda tulevikus vastava konsultatsiooni ja infovahetuse operatiivsuse parendamise suunas, mille eest EMÜ katsub tulevikus rohkem seista. 

 

Kristjan.Rabaerm.ee

 Tagasi