Asute muuseum.ee arhiivis
Aadressil vana.muuseum.ee Eesti muuseumide infokeskus toimis 2006. aastal loodud kujul 2017. aasta lõpuni.   Veebilehe vahepealseid olekuid saab näha veebiarhiivis...

Muuseumi tee 2, Tartu, tel 735 0412

emy(ä)muuseum.ee

Eesti keel / Kuum / Uudised

Muuseumide festivali näituste võistluse tulemused

26.-27. septembril XIX Eesti Muuseumide festivalil toimunud näituste võistlusel osales neli näitust.

Žürii tunnistas I koha vääriliseks Eesti Teatri- ja Tartu Ülikooli Loodusmuuseumi ühisnäituse „Hingab ja heliseb”. Näitus tõusis esile erinevate uudsete lähenemistega antud teemale. Žüriid köitis nii visuaalne kui ka sisuline külg, mille tegi eriliseks materjalide taaskasutamine. Juba kaheteistkümnes koolis eksponeeritud interaktiivne näitus on rändnäituste uus tase.

Žürii otsustas välja anda kaks II kohta, mille pälvisid Eesti Rahva Muuseumi Postimuuseumi näitus „Tossutäkuga mööda Eestimaad” ja SA Narva Muuseumi näitus „Vana Narva kirikus”.

Näituse konkursil osalenud näitusi on võimalik vaadata Narva linnuses ja Kunstigaleriis.

www.narvamuuseum.ee

Tagasi